روش های مناسب شستشو و خشک کردن ماشین

روش های مناسب شستشو و خشک کردن ماشین

آیا ماشین خود را شستشو می دهید ، یا فقط به رنگ آسیب می رسانید؟

یکی از مهم ترین عواملی که به ماشین شما آسیب می رساند روش شستشوی ضعیف و غلط است. شستشوی دقیق هفتگی و خشک کردن دقیق می توانند بهترین مراقبت برای وسیله نقلیه شما باشند. تکنیک های نادرست باعث ایجاد آسیب های ناخوشایند در رنگ می شود که در آن صورت باید ماشین را پولیش کنید. با رعایت چند نکته ساده در هنگام شستشو و خشک کردن وسیله نقلیه خود می توانید این مشکلات را برطرف کرده و از هزینه های بی مورد خودداری کنید .

آیا ماشین را به صورت هفتگی تمیز می کنید ؟

شستشوی هفتگی بهتر است زیرا برخی از آلاینده ها در صورت باقیماندن سریعاً صدمات جدی به نقاشی وارد می کنند . برای مثال یکی از این موارد ریزش پرندگان است. این خطرات زیستی حاوی پروتئین های پیچیده ای است که به سطح پیوند می زند و اسیدهای آلی که به سطح آن نفوذ کرده و تجزیه می شوند .

آلوده کننده دیگر مشکل ، گرد و غبار ترمز است. این ماده شامل تراش فلزی از روتورها و چسبهای مورد استفاده در تولید لنتهای ترمز است. سعی کنید گرد و غبار ترمز و مواد شیمیایی دیگر را از ماشین تمیز کنید . گرد و غبار ترمز به خودی خود ، بسیار خورنده و بسیار چسبنده است. شستن وسایل نقلیه به صورت هفتگی ، فرصت آسیب های دائمی ناخوشایند توسط این آلودگی ها را از بین می برد.

ابزار شستشو

  • ابتدا هرگز در نور مستقیم خورشید شستشو نکنید. یک مکان سایه انتخاب کنید.
  • دوم اینکه ابزاری مناسب را برای شستشو انتخاب کنید که به رنگ آسیب نرساند . به عنوان مثال اسفنج هایی که مخمل خوابیده دارند ، از حوله های بافته تخت یا اسفنج های متراکم  بهتر هستند.شستشوی مناسب

۱- حالا شما آماده شستن هستید. بیایید با آب تمیز ، یک ظرف از مخلوط آب و مایع شوینده ، یک ابزار مناسب(اسفنج و …) کار را شروع کنیم . اگر می توانید از مواد شوینده مخصوص ماشین استفاده کنید . هدف از شستشوی ماشین حذف آلودگی ها است تا در هنگام کشیدن وسیله نقلیه خراشیده نشوند. مواد شوینده ظرف ایده آل نیستند زیرا پوشش های محافظ را از بین می برند.

۲- از دو سطل استفاده کنید. یک سطل را با آب صابون پر کرده و دیگری را با آب تمیز پر کنید. هر بار که آماده هستید اسفنج خود را با آب صابون بارگیری کنید ، ابتدا آن را درون آب تمیز آغشته کنید تا ریزه و آلودگی که تازه از وسیله نقلیه خود خارج کرده اید را آبکشی کنید. سپس آن را در آب صابون فرو کنید و شستشو را ادامه دهید.

  • برای نرم کردن اسفنج ، آن را به مدت ۳ دقیقه در آب گرم خیس کنید.

 

۳- همیشه قبل از شروع شستشو وسیله نقلیه خود را به طور کامل خیس کنید . سپس شستشو را از قسمت بالای خودرو شروع کنید. به یاد داشته باشید که قسمت های زیرین کثیف هستند. شما باید قبل از تمیز کردن نیمه پایینی وسیله نقلیه ، پنجره ها و قسمت های بالایی را تمیز کنید . برای جلوگیری از آلودگی متقابل ، اغلب اسفنج خود را بشویید و مجدداً با مواد شوینده بارگیری کنید .

۴- چرخ ها و لاستیک ها را بشویید. اگر تمیزکننده های چرخ یا گرد و غبار را بر روی وسیله نقلیه خود قرار داده اید ، می توانید با شستن وسیله نقلیه به راحتی آن را بشویید. از پاک کننده ای استفاده کنید که برای چرخ ها  بی خطر باشد. برای تمیز کردن چرخ ها ، از یک برس مخصوص استفاده کنید .

۵- در اتمام کار ، ماشین را با آب تمیز شستشو دهید و همه ی مواد شوینده را از ماشین پاک کنید .

روش خشک کردن

هرگز از مرحله خشک کردن ماشین پرش نکنید! خشک کردن وسیله نقلیه بعد از شستشو برای جلوگیری از لکه های آب ضروری است. لکه های آب در اثر رسوب های معدنی ایجاد شده ، نمای قطره آب را به رنگ وسیله نقلیه شما می اندازند. تمام آب دارای مواد معدنی است ، خواه از شیلنگ باشد یا از آسمان. با تبخیر آب ، مواد معدنی روی سطح باقی می مانند و در نهایت ، بطور دائم لکه های آب ایجاد می کنند.

شما می توانید وسیله نقلیه خود را به روش های مختلف خشک کنید ، اما اگر می خواهید که به سرعت این کار را انجام دهید. سریعترین راه برای از بین بردن آب اضافی استفاده از آب جمع کن است .

روش های مناسب شستشو و خشک کردن ماشین

بعد از جمع کردن آب اضافی از روی ماشین ، باید با استفاده از یک پارچه یا حوله نرم و تمیز بدنه را به خوبی خشک کنید .

نکات خشک کردن

۱- ابتدا پنجره ها و آینه ها را خشک کنید.  چون اگر شما به سرعت این کار را نکنید ، آب تبخیر می شود و شیشه ها و آینه ها را پر از لک می کند .

۲- پس از خشک کردن شیشه ها و آینه ها ، سایر قسمت های بیرونی را پاک کنید .

۳- چرخهای خود را با استفاده از حوله یا هر پارچه ای که دارید خشک كنید. برای جلوگیری از آلودگی متقابل از این حوله روی بدنه ماشین استفاده نکنید. همچنین ممکن است از این حوله برای پاک کردن سطوح زیر کاپوت استفاده کنید. قبل از استفاده دوباره این حوله را بشویید .

مقالات مرتبط …

۱۲ نکته هوشمندانه برای تمیز کردن ماشین

روش های شستن ماشین

 

توجه

اگر شما نمی توانید این کارها را به خوبی انجام دهید یا زمان برای شستشوی هفتگی ماشینتان را ندارید می توانید سفارش شستشوی ماشین خود را به کارواش آنلاین بدهید . تا در هر زمان و مکان برای شستن ماشین شما در محل مورد نظر حاضر شوند . یکی از بهترین کارواش های آنلاین ، مسترواش است که سفارش شستشوی تمامی ماشین ها را قبول می کند و این کار را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما انجام می دهد .

شما می توانید با نصب اپلیکیشن کارواش آنلاین مسترواش بر روی موبایل خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و از تمامی خدمات و تخفیفات کارواش آنلاین ما استفاده کنید ، شما حتی می توانید سفارش خود را علاوه بر اپلیکیشن ، از طریق وب سایت مسترواش نیز ثبت کنید .

پرسنل کارواش آنلاین مسترواش تمامی کارها را بر اساس روش های استاندارد انجام می دهند ….

منبع :

www.autogeek.net

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب