نحوه شستن کفش

نحوه شستن کفش

مهم نیست که چه نوع شیوه زندگی را هدایت می کنید ، کفش های شما به ناچار کثیف می شوند. خوشبختانه ، یک تمیز کردن ساده ، اغلب خاک و زباله اضافی را از بین می برد و باعث می شود که آنها جدید به نظر برسند! با این وجود ، چگونگی تمیز کردن آنها به این بستگی دارد که آنها از چه چیزی ساخته شده اند ، چه روشی برای تمیز کردن دارید و چقدر زمان دارید. خشکشویی آنلاین مسترواش چندین روش مختلف برای تمیز کردن کفش ها را به شما آموزش می دهد.

 


نحوه شستن کفش

۱- بندها و کفی ها را بردارید. شما باید کفش ، توری و کفی های خود را به طور جداگانه بشویید زیرا این کار بعداً زمان خشک شدن را کاهش می دهد.     

 • با این وجود می توانید لباستان را با کفش های خود در ماشین لباسشویی بشویید ، اما انجام این کار با کفی های شما باعث می شود تا روزها آب از آن خارج شود.

 

نحوه شستن کفش

۲- بند های خود را تمیز کنید. ممکن است بخواهید بند های جدیدی را خریداری کنید ، اما همیشه می توانید با تمیز کردن آنها با برس ، صابون و … تمیز کردن آنها را امتحان کنید. قبل از قرار دادن بند ها در کفشهای خود اجازه دهید آنها کاملاً خشک شوند.

 •  راه دیگر برای تمیز کردن بند های  کفش شما این است که آنها را به سادگی به هم گره بزنید ، یا انتهای آنها را به هم بچسبانید ، و آنها را درون ماشین لباس شویی بچسبانید. این مانع از گیر کردن آنها در سوراخ های زهکشی ماشین لباس شویی می شود.    
 • اگر بند ها سفید هستند و کفش ها رنگی هستند ، برای اینکه بند ها تمیز تر شوند ، می توانید آنها را به طور جداگانه در یک شستشوی معمولی به همراه سایر لباس های سفید بشویید.

 

 

 

۳- کفی های خود را تمیز کرده و کثیفی را از بین ببرید. با استفاده از مخلوط کمی صابون (مواد شوینده مایع) و آب گرم ، کفی های خود را به آرامی با یک برس یا پارچه نرم بمالید. پس از آن ، هرگونه آب صابون اضافی را با اسفنج خیس کنید و به آنها اجازه دهید قبل از قرار دادن مجدد در کفش خود ، کاملاً در مجاورت هوا خشک شود.    

 • اگر کفی های شما هنوز بو می دهد ، آنها را در کیسه ای با جوش شیرین محصور کنید ، آن را به طور مساوی تکان دهید و یک شب آنها را رها کنید.
 • اگر کفی های شما هنوز بو می دهند ، آنها را برای چند ساعت در مخلوط سرکه و آب خیس کنید. سپس مدتی آنها را در مخلوط آب گرم ، جوش شیرین و یک روغن مانند درخت چای یا روغن کاج خیس کنید.

 

 

۴-زباله های اضافی و علائم سفت و سخت را از کفش خود پاک کنید. با استفاده از یک مسواک خشک یا یک برس نرم (به عنوان مثال یک برس کفش) ، هر گل و لای سطحی از کفش را مسواک بزنید.     

 • با استفاده از یک برس با آب گرم و یا پاک کننده ، سایر علائم (مانند مناطق پلاستیکی) را پاک کنید.     
 • اگر یک قلم مو تمام گره ها و میخ ها را تمیز نکرد ، ممکن است نیاز به استفاده از خلال دندان داشته باشید.

 

 

۵-کفش های خود را درون یک بالش قرار دهید. سپس بالش را به صورت نیمه بسته با حدود ۳ پین ایمنی ببندید ، تا آب همچنان بتواند داخل و خارج شود.     

 • برای شستن همزمان بند ها در ماشین لباسشویی ، انتهای آن را به هم بچسبانید و آنها را با کفش خود داخل بالش قرار دهید.     
 • می توانید به جای یک بالش ، یک کیف را جایگزین کنید.

 

 

۶- بالش را درون یک ماشین لباسشویی به همراه یک یا دو حوله قرار دهید. آنها باعث می شوند که به دستگاه یا کفش شما آسیب نرسد.

 • حتما حوله ها کهنه باشند زیرا حوله های جدید دارای رنگ و لعاب است که ممکن است کفش های شما را لکه دار کند!
 • بیشتر کفشهای ورزشی از دوام کافی برای قرار دادن در ماشین لباسشویی برخوردار هستند ، اما حتماً دستورالعمل سازنده را بررسی کنید ، زیرا شرکت هایی مانند نایک فقط شستن با دست را توصیه می کنند.

 

 

نحوه شستن کفش

۷- مواد شوینده مایع را اضافه کنید. مواد شوینده پودری می تواند در کفش شما گیر کند ، بنابراین از مواد شوینده مایع استفاده کنید. برای از بین بردن بوی کفش می توانید از مقداری روغن کاج یا مقداری سرکه استفاده کنید.   

 • اگر روغن کاج را اضافه کنید ، محصول باید حداقل ۸۰٪ روغن کاج باشد.

 

 

نحوه شستن کفش

۸- ماشین لباسشویی را تنظیم و راه اندازی کنید. ماشین لباسشویی خود را بر روی تنظیم ظریف ، درجه حرارت سرد ، آهسته یا بدون چرخش قرار دهید و خشک نکنید. درجه حرارت گرم می تواند کفش ورزشی شما را پیچ دهد ، و تنظیم سریع خشک می تواند به کفش یا ماشین لباسشویی شما آسیب برساند.

 • پس نهایت دقت را در موقع خشک کردن داشته باشید .

 

 

نحوه شستن کفش

۹- کفش های خود را برداشته و خشک کنید. پس از متوقف شدن ماشین لباسشویی ، کفش های خود را از بالش جدا کنید و آنها را کنار بگذارید تا در مجاورت هوا خشک شود. قرار دادن آنها در خشک کن توصیه نمی شود ، زیرا خشک کن می تواند کف کفش های شما را پیچ دهد.

 • پر کردن کفش ها با حوله های کاغذی یا روزنامه ها به آنها کمک می کند تا سریعتر خشک شوند و همچنین شکل خود را حفظ کنند.
 • کفش های خود را (و بند و کفی) را در مکانی با دمای معتدل و روشن قرار دهید تا خشک شود. آنها را در جایی گرم (مثلاً در نزدیکی رادیاتور) یا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید ، زیرا این ممکن است به کفش آسیب برساند.     
 • ممکن است چند ساعت یا حتی دو روز طول بکشد تا کفش شما کاملاً خشک شود ، بنابراین برنامه ریزی کنید!
 • اگر عجله دارید و نیاز به استفاده از سشوار دارید ، کفش های خود را در یک حوله بپیچانید و خشک کن را روی “ظریف” بگذارید ، به طور مرتب چک کنید تا مطمئن شوید کفش های شما خیلی گرم نمی شوند.

 

 

 

۱۰- مجدداً بند کفش را بر روی کفش قرار دهید و آن کفش را بپوشید! پس از خشک شدن کامل ، کفی ها را تعویض کنید ، کفش های خود را مجدداً بند کنید و بر روی آن بکشید! آنها باید در حال حاضر خیلی بهتر به نظر برسند !

ادامه آموزش شستشوی کفش در مقالات بعدی

خشکشویی آنلاین مسترواش امیدوار است که شما از این مقاله به خوبی استفاده کنید .

 • اگر شما به اندازه کافی زمان ندارید…
 • می ترسید که کفش های شما در هنگام شستن در خانه خراب شوند …
 • نمی توانید به خشکشویی بروید …

اصلا نگران کثیفی کفش هایتان نباشید . می توانید با خشکشویی آنلاین (خشکشویی اینترنتی)  تماس بگیرید و کفش هایتان را به آن ها بسپارید . اما کدام خشکشویی آنلاین سفارش شستشوی کفش را قبول می کند …؟

جواب راحت است  : خشکشویی آنلاین مسترواش

این خشکشویی آنلاین سفارش شستشوی انواع کفش را قبول می کند و کفش ها را مانند روز اول به شما تحویل میدهد !!!

کافیست یکبار به خشکشویی آنلاین ما تماس بگیرید .

منبع :

www.wikihow.com

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب