شستشوی لباس با دست

شستشوی لباس با دست

زمانی که می خواهید لباس ها را در خانه بشورید حتما برچسب راهنمایی و مراقبت لباس را همیشه چک و بررسی کنید. در صورتی که برچسب “فقط خشکشویی” را مشاهده کردید ، از شستن آن در خانه اجتناب کنید و لباس را به یک خشکشویی مطمئن بسپارید. اگر برچسب “خشکشویی” را دیدید، ممکن است بخواهید شستشوی دستی را امتحان کنید. قبل از اینکه لباس را به طور کامل  بشویید، ابتدا یک ناحیه کوچک غیرقابل مشاهده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پارچه رنگی است.

برخی از لباس ها نباید با دست شسته شوند ، زیرا ممکن است رنگ پس دهند و همه ی لباس را رنگی کنند. یا به دلیل ظرافت و نوع پارچه در هنگام شستشو با دست از بین بروند .

نحوه شستن لباس توسط دست

مرحله ۱

برچسب راهنمایی پوشاک را برای توصیه های خاص بخوانید. سپس مواد شوینده مناسب را انتخاب کنید. اگر هیچ برچسب ایمنی وجود نداشته باشد، مواد شوینده خفیف را انتخاب کنید.

 

مرحله ۲

در دماي توصیه شده بر روی برچسب مراقبت، یک وان و یا سینک را با آب پر کنید. اگر هیچ برچسب ایمنی وجود نداشته باشد، آب گرم را انتخاب کنید. یک قاشق چایخوری مواد شوینده اضافه کنید. اگر قصد شستن  دو یا چند لباس را دارید، ممکن است نیاز به مواد شوینده بیشتری داشته باشید.

مرحله ۳

لباس را در آب صابون بشویید و خیس کنید. از حرکات ملایم استفاده کنید تا آب را از طریق آب شیرین بکشید. از تمیزکاری بی مورد و یا پیچاندن بیش از حد و اقداماتی که می تواند به پارچه کشش و یا آسیب رساند اجتناب کنید.  به آرامی لباس را از آب بیرون بکشید.

مرحله ۴

آب سینک و یا وان را تخلیه کنید و با آب سرد دوباره پر کنید. لباس را به بالا و پایین در آب فشار دهید تا تمام صابون برداشته شود. اگر مطمئن نیستید که لباس تمیز شده است یا نه …

و عطر و بوی مواد شوینده خیلی زیاد بود. در صورت لزوم پروسه را با آب تمیز تکرار کنید.

نحوه خشک کردن لباس های شسته شده با دست

مرحله ۱

به آرامی لباس را فشار دهید که آب اضافی از آن بیرون بیاید . خیلی پیچ و تاب به لباس ندهید زیرا ممکن است الیاف را بشکند و پارچه را خراب کند.

مرحله ۲

دستورالعمل های موجود بر روی برچسب راهنمای لباس را برای تغییر شکل و خشک کردن دنبال کنید.

مرحله ۳

برای اتو کردن لباس هم دوباره برچسب راهنمای لباس ، برای دمای مناسب اتو را بررسی کنید، و اگر لازم بود ، اتوی لباس را به آرامی به پایان برسانید. اگر هیچ برچسب مراقبت وجود نداشته باشد، قبل از فشار دادن اتو ، آن را در ناحیه غیر قابل تشخیص آزمایش کنید.

خشکشویی آنلاین مسترواش امیدوار است که خواندن این مقاله به شما کمک کرده باشد و نیاز های شما بر طرف شده باشد . مسترواش با کادری با تجربه آماده ارائه هر گونه خدمات خشکشویی به صورت خشکشویی آنلاین به شما عزیزان است .

منبع :

www.bhg.com.au

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب