نحوه شستن کت و شلوار در خانه

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

لباس ها اخلاق حرفه ای و شخصیت به شما می دهند ، اما وقتی که کثیف می شوند، در ماشین لباسشویی استاندارد شسته نمی شوند. اگر نمی خواهید لباس شخصی خود را به یک سرویس خشکشویی بسپارید ، می توانید به راحتی از آن در خانه مراقبت کنید. با چند ابزار ساده، کت و شلوار شما جدید به نظر می رسد !

تمیز کردن خاک

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

۱- مخلوط سرکه سفید با  آب سرد در یک کاسه. از یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) سرکه سفید مقطر و ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) آب سرد استفاده کنید تا یک محلول درست کنید. مایعات را به طور کامل مخلوط کنید تا ترکیب شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که از آب سرد استفاده می کنید زیرا آب گرم ممکن است به پارچه کت و شلوار آسیب برساند.     
  • اگر نمی خواهید از سرکه استفاده کنید، ابتدا می توانید از آب استفاده کنید.

 

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

 

۲- یک پارچه را در محلول خیس کنید. از پارچه میکرو فیبر استفاده کنید ، پارچه در محلول کاملا شسته شود.  برای این که کت و شلوار زیاد خیس نشود ، آب پارچه را کاملا بگیرید یاچند پارچه را به آن  بچسبانید تا از ریزش مایع بیش از حد بر روی کت و شلوار خلاص شوید.

  • پارچه های میکروفیبری را می توان در هر فروشگاه لوازم بهداشتی خریداری کرد.

 

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

 

۳- پارچه مرطوب را بر روی کت و شلوار بکشید و بیش تر بر روی مناطقی تمرکز کنید که پر از گرد و غبار است .

اگر می خواهید قبل از تمیز کردن کت و شلوار مطمئن شوید که به لباس شما آسیب نمی رسد ، می توانید در ابتدا بر روی یک پارچه دیگر آزمایش کنید .

 

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

 

۴- بگذارید کت و شلوار کاملا خشک شود. کت و شلوار را بر روی آویز محکم قرار دهید تا چروک نشود. کت و شلوار را در یک مکان سرد و خشک مانند یک گنجه باز یا در پشت درب نگه دارید. کت و شلوار شما بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد تا خشک شود.

حذف چین و چروک

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

۱- پیوست پارچه را در انتهای شیلنگ بخار قرار دهید. یک دستگاه بخار دستی را برای تمیز کردن کت و شلوار خود پیدا کنید. از پیوست پارچه استفاده کنید، که باید مثل یک مستطیل طولانی باشد. پیوست را به انتهای شلنگ فشار دهید .

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

۲- مخزن را از آب پر کنید و آن را روشن کنید. مخزن آب را در دستگاه بخار خود قرار دهید. و اجازه دهید که آب داغ شود .

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

۳- هنگامی که آب گرم شد، پیوست را به طور مستقیم بر روی کت و شلوار خود قرار دهید. ماشه را فشار دهید و پیوست را در طول کت و شلوار خود حرکت دهید. بخار گرم هر گونه چین و چروک که ممکن است بر روی پارچه شکل گرفته باشد را از بین ببرد. وقتی که تمام شد، بگذارید تا ۱۵-۲۰ دقیقه هوا را به لباس بخورد تا خشک شود .    

  • از آهن مستقیم بر روی کت و شلوار خود استفاده نکنید زیرا حرارت مستقیم می تواند به پارچه آسیب برساند.

مراقبت از لباس شما

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

۱- کت و شلوار خود را با یک برس سفت و محکم برای برداشتن گرد و غبار سست کنید. یک برس کت و شلوار با موهای سفت خریداری کنید ، اما نه به طوری که به پارچه آسیب برساند. کت و شلوار خود را بر روی تخت خود قرار دهید تا کاملا صاف باشد یا آن را روی آویز محکم قرار دهید.

  • قلمهای مناسب را می توان به صورت آنلاین یا در فروشگاه هایی که معتبر است خریداری کرد.     
  • اگر متوجه شدید مقدار زیادی خاک یا گرد و غبار در یک منطقه خاص وجود دارد ، آن را با قلم مو پاک کنید و این کار را ۲-۳ بار تکرار کنید.     
  • بعد از اینکه قلم مو را برداشتید، از یک غلتک استفاده کنید تا خاک های روی پارچه را بردارید.

 

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

 

۲- کت و شلوار خود را در یک چوب ضخیم چوبی برای حفظ شکل آویزان کنید . مخصوصا برای لباسی که دارای شانه های پهن است . از آویزهای سیم نازک  دوری کنید ، از آنجا که آنها می تواند شکل شانه های ژاکت یا  کت را تغییر دهند. برای کت و شلوار در کمد فضای زیادی در نظر بگیرید .

  • در محل کار هم ژاکت یا کت را بر روی صندلی یا میز پرت نکنید و از همین روش استفاده کنید .

 

چگونه از کت و شلوار نگهداری کنیم ؟

 

۳- کت و شلوار خود را در داخل کیسه پارچه قرار دهید تا آن را تمیز نگه دارید . حتی اگر کت و شلوار خود را با کیسه های پلاستیکی خریداری کنید، کت و شلوار خود را به یک کیسه پارچه انتقال دهید تا جریان هوا را از طریق پارچه افزایش دهد. این کار به نفس کشیدن لباس شما کمک می کند و از ایجاد بوی شیرین بر روی آن جلوگیری می کند.   

  • اگر شما نیاز دارید که با کت و شلوار خود سفر کنید، آن را در یک کیسه ی لباس بگذارید تا آن را امن نگه دارید.

 

 

 

خشکشویی آنلاین مسترواش امیدوار است که شما دوستان عزیز بتوانید از این مقاله به خوبی استفاده کنید . تیم مسترواش با داشتن چند سال تجربه آماده ارائه خدمات به همشهریان تهرانی است . شما می توانید جهت دریافت اطلاعت بیشتر به وب سایت مسترواش مراجعه کنید . و برای استفاده از خدمات خشکشویی آنلاین می توانید اپلیکیشن خشکشویی آنلاین مسترواش را نصب کنید .

 

پس فراموش نکنید ، خشکشویی آنلاین در تهران فقط مسترواش …

منبع:

www.wikihow.com

 

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب