کارواش دستی یا اتوماتیک؟

کارواش دستی یا اتوماتیک؟

کارواش اتوماتیک

امروزه استفاده از ماشین ها تقریبا در هر صنعت ریشه دارد و کارواش از این موضوع استثناء نیست. کارواش اتوماتیک جایگزین روش شستشوی دست شده است. بسیاری از افراد به دلایل مختلف کارواش اتوماتیک را ترجیح می دهند ، اما دارای نقاط ضعف و قوت خود باشند.

طرفداران     

رنگ بدنه خودرو یکی از قطعات گرانقیمت هر ماشین است و مالک آن را با هر هزینه ای محافظت می کند. استفاده از برس سخت در گذشته منجر به خش و تخریب نهایی کارهای رنگ بدنه شد.

کار انجام شده توسط کارواش اتوماتیک کامل است، زیرا هیچ شانسی برای از بین بردن هر یک از مراحل ذخیره شده در حافظه دستگاه وجود ندارد. انسان ها کامل نیستند و شستن با دست انرژی فرد را از بین می برد. افراد خسته به احتمال زیاد کارهای بدی را انجام می دهند و ممکن است گرد و غبار و خاک را در بدن خودرو حذف نکنند. دستگاه اتوماتیک حساس خستگی نداشته و حتی برای رسیدن به مناطقی که ممکن است دستانشان به آن دسترسی نداشته باشد، مشهور است.     

مقرون به صرفه ماشین است و باعث صرفه جویی در زمان و آب می شود و به صاحب خودرو و صاحب کارواش اجازه می دهد هزینه های خود را کاهش دهد.     

صرفه جویی در زمان. اکثر مردم دوست دارند که وسایل نقلیه خود را به کارواش اتوماتیک بدهند ، جایی که آنها ماشین را در زمان فقط پنج تا ۱۰ دقیقه می شورند .

مضرات     

هزینه بر است . کارواش اتوماتیک از ماشین آلات گران قیمت و تخصصی استفاده می کند. حتی اگر یک مشتری برای شستن ماشین نزدیک ترین کارواش خودکار به خود را انتخاب کند، میزان پرداخت پول احتمالا بالاتر است.     

در بعضی از کارواش های اتوماتیک نمی توانند علامت های آب بر روی بدن خودرو را تمیز کنند،  خشک کردن در کارواش های سنتی  با استفاده پارچه خشک می تواند کاملا مؤثر باشد، به ویژه هنگامی که از تجهیزات قدیمی استفاده می شود.

کارواش دستی یا اتوماتیک؟

کارواش سنتی

پیشرفت تکنولوژی سبب بوجود آمدن کارواش های اتوماتیک شد اما کارواش سنتی هنوز هم طرفدار دارد و استفاده می شود . با هم نگاهی به مزایا و معایب آن می اتدازیم .

طرفداران     

استفاده از شستشوی دست در کنار سایر استراتژی های پوشش توصیه می شود. به عنوان مثال، شانس گرفتن خاک به طور کامل از ماشین بالاتر است، زیرا متخصص کارواش پس از گرفتن ماشین از طریق فرآیندهایی مانند اپیلاسیون، زمان را برای تمیز کردن ماشین بالا می برد.

بهتر است بعضی از ماشین ها با استفاده از دست شسته شوند چون به دقت شستشوی بیشتری نیاز دارند .

برای راه اندازی هزینه سطل ها و اسفنج ها مورد استفاده در کارواش سنتی معمولا کمتر است و می توان آن را هر جا خریداری کرد.

همچنین در ماشین جا هایی وجود دارد که در کارواش اتوماتیک نمی توانند آن ها را تمیز کنند ، اما دست انسان به راحتی به آن ها می رسد .

مضرات     

چون از اسفنج ها بارها استفاده می شود ممکن است که آشغال در آن گیر کند و باعث به وجود آمدن خراش در بدنه خودرو شود . که این احتمال با افزایش دقت توسط متخصص کارواش از بین می رود.  

کار و زمان فشرده شستشو با دست نیاز به استفاده از انرژی عضلانی دارد. عضلات خسته به احتمال زیاد کارهای ضعیفی انجام می دهند.

مقدار زمان لازم برای شستشوی اتومبیل طولانی تر است و گاه ممکن است به ساعت ها کار تبدیل شود.

کدام بهترین روش است؟

هم اکنون با مقایسه این دو روش بهتر است که خودتان مقایسه کنید که کدام کارواش برای شما بهتر است ، این تصمیم با شما است .

 
 

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب