چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

سبد لباس های کثیف هرگز به خالی نظر نمی رسد. شما شستشوی لباس و کار خشکشویی آن را انجام می دهید ،  آن را می پوشید و لباس ها دوباره کثیف می شوند و شما دوباره کار شستشو و خشکشویی را  دوباره تکرار می کنید. اما آیا شما لباس های خود را به شیوه ای مناسب می شورید؟ یا کار خشکشویی را به صورت استاندارد انجام می دهید. حتی اگر شما سال ها کار شستشو و خشکشویی لباس هایتان را خودتان انجام داده باشید ممکن است که اشتباهات کوچک باعث اسیب رسیدن به لباس ها شود . در اینجا به چند نکته درباره شستشو و خشکشویی لباس اشاره می کنیم ، که ممکن است شما آن ها را بدانید.

 

به راهنمای لباس دقت کنید

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

قبل از این که کار شستشو و خشکشویی لباس را انجام دهید حتما به برچسب راهنمای موجود بر روی لباس توجه کنید . تا به لباس آسیب نزنید .

دمای آب را بررسی کنید

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

آب سرد را برای رنگهای تیره که تمایل به پس دادن رنگ دارند و برای پارچه های ظریف استفاده کنید. آب سرد نیز یک انتخاب سازگار با محیط زیست است که موجب صرفه جویی در هزینه انرژی خواهد شد. آب گرم برای الیاف و پارچه مخصوص است. از آب گرم برای پارچه سفید ، ملافه و حوله استفاده کنید.

استفاده از مواد شوینده کمتر

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

استفاده از مواد شوینده بیش از حد می تواند لباس های شما را کثیف نگه دارد، زیرا مواد شوینده بیش از حد باعث ایجاد فراوانی پودر هایی می شود که می تواند خاک را بر روی لباس شما جمع کند. در عوض، نیمی از مقدار توصیه شده از مواد پاک کننده را امتحان کنید.

استفاده کمتر از خشک کن

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

اگر شما نمی خواهید لباس ها را در خشک کن قرار دهید ، و زمان کافی دارید لباس ها را بیرون بیاورید تا به صورت معمولی و در یک مکن مناسب خشک شوند .

 

 

بستن زیپ لباس ها

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

 

حتما به یاد داشته باشید که در هنگام شستن لباس ها با ماشین لباسشویی زیپ آن ها را ببندید ، چون اگر زیپ لباس ها باز باشد ممکن است به دیگر لباس ها آسیب برساند .

 

مواد شوینده را با عجله انتخاب نکنید

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

چندین دستورالعمل آنلاین برای ساختن مواد شوینده خود را که می تواند پول شما را نجات دهد، وجود دارد. مواد شوینده خریداری شده باید با دقت انتخاب شوند. اگر بچه دارید و نیاز به مبارزه با لکه های سخت دارید، یک مواد شوینده مناسب انتخاب کنید . برای کسانی که دارای پوست حساس هستند، به دنبال یک فرمول بی خطر باشید .

کاهش چروکها

 

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی

برای کاهش چین و چروک لباس ها ، به محض اینکه لباسها خشک شدند، آنها را از خشک کن بردارید و آن را بچرخانید یا آویزان کنید تا لباس ها در مکان مناسب خشک شوند.

اتو کردن

چند نکته در مورد شستشو و خشکشویی
در زمان اتو کردن لباس ها همان طور که در مقالات قیل گفته شد(به مقاله رجوع کنید) نهایت دقت خود را به خرج دهید و به صورت صحیح و در مکان مناسب این کار ر انجام دهید .

 

 

 

توجه :

اگر شما زمان کافی برای شستشو و خشکشویی لباس هایتان ندارید ، فقط کافی است نرم افزار مسترواش را بر دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید تا با سفارش شما پیک مسترواش در محل حاضر شود و لباس هایتان را برای شستشو و خشکشویی از شما تحویل بگیرد و در هر زمانی که شما می خواهید لبا س های شما را تمیز و اتو شده به شما تحویل دهد . شما با نصب نرم افزار مسترواش علاوه بر استفاده از خشکشویی آنلاین می توانید از خدمات کارواش آنلاین و بازیافت آنلاین نیز بهره مند شوید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود نرم افزار به سایت مسترواش مراجعه کنید .

www.mr-wash.info

منبع :

www.familyhandyman.com

www.rd.com

 

 

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب