بازیافت کاغذ و مزایای آن

مزایای بازیافت کاغذ عبارتند از:

موجب صرفه جویی در فضا در دفن زباله می شود

یک تن کاغذ حدود ۳٫۳ متر مکعب فضای تخلیه را می گیرد. بازیافت کاغذ و مقوا موجب صرفه جویی در فضا در محل های دفن زباله ها ، برای زباله هایی می شود که قابل بازیافت نیست و صرفه جویی در فضا در دفن زباله باعث کاهش نیاز به ساختن محل های زباله می شود. بسیاری از جوامع مخالف ساختن دفن زباله های جدید در محله های خود هستند.

بازیافت کاغذ و مزایای آن

صرفه جویی در انرژی و آب 

تولید خمیر کاغذ بازیافتی و تبدیل کاغذ بازیافت شده به محصولات کاغذی جدید در مقایسه با تولید خمیر از درختان و گیاهان دیگر برای تولید محصولات کاغذی جدید، مصرف انرژی و آب کمتری دارد ، زیرا تعداد مراحل و فرایندهای انرژی که از آب استفاده می کنند کاهش می یابد. بازیافت یک تن کاغذ باعث صرفه جویی در حدود ۷۰۰۰ گالن آب می شود .

گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد 

بازیافت کاغذ متان و دی اکسید کربن را در جو کاهش می دهد. هنگامی که کاغذ در محل دفن زباله تجزیه می شود ، گاز متان تولید می شود. متان، یک گاز گلخانه ای بسیار قوی است و همراه با دی اکسید کربن به تغییرات اقلیمی جهانی کمک می کند. درختان دی اکسید کربن را جذب می کنند و هنگامی که آنها را برای تولید محصولات کاغذ برش می دهند، دی اکسید کربن آزاد می شود. پردازش چوب برای تولید خمیر کاغذ با استفاده از انرژی فسیلی، دی اکسید کربن اضافی را آزاد می کند. بازیافت کاغذ می تواند سطوح گاز گلخانه ای را بسیار کاهش دهد.

حفظ منابع 

هر ساله چندین هزار درخت برای تولید کاغذ موردنیاز قطع می شود و همین امر باعث شده است بخش بزرگی از جنگل های کشور ما از بین برود. بازیافت کاغذ درختان و جنگل ها را حفظ می کند. هر تن کاغذ قابل بازیافت حدود ۱۷ درخت را ذخیره می کند.

بازیافت کاغذ و مزایای آن

کاغذ بازیافت شده به عنوان یک منبع سازگار با محیط زیست برای تولید کنندگان کاغذ، به صرفه جویی در هزینه ها و انرژی خدمت می کند. با این حال، کاغذ می تواند تنها تا پنج تا هفت بار بازیافت شود تا الیاف کاغذ بیش از حد کوتاه شوند. مواد تشکیل دهنده الیاف کوتاه می توانند کمپوست شوند، برای انرژی مصرف شوند یا به عنوان دفن زباله استفاده شوند.

اگر به جای قطع درختان کاغذ های مصرفی را دوباره بازیافت کنیم دیگر شاهد از بین رفتن جنگل ها نخواهیم بود ، البته باید گفت این کار چند سال است که در کشور اجرا می شود اما علاوه بر مسئولین ، مردم هم باید همت کنند و به جای دور ریختن زباله های کاغذی ، آن ها را به مراکز جمع آوری زباله های بازیافتی تحویل دهند .

یکی از این مراکز مسترواش است ، شما می توانید نرم افزار مسترواش را از سایت ، گوگل پلی ، بازار و … دانلود کنید و بر روی گوشی خود نصب کنید . با این کار هم از خدمات بازیافت آنلاین استفاده می کنید و هم از خدمات خشکشویی آنلاین و کارواش آنلاین بهره مند می شوید.

منبع:

www.education.seattlepi.com

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب