حفاظت از محیط زیست با بازیافت

حفاظت از محیط زیست با بازیافت

چند توصیه ساده برای حفاظت از محیط زیست از مسترواش

حفاظت از محیط زیست با بازیافت

۱-مراقب خرید های خود باشید

بیشتر تولیدکنندگان پوشاک و لباس امروزه لباس هایی تولید می کنند که قابل بازیافت هستند با خرید چنین محصولاتی کمک قابل توجهی به حفاظت از محیط زیست می کنید .

۲- از کیسه پلاستیکی استفده نکنید

هنگامی که به قصد خرید از خانه خارج می شوید یک کیسه پارپه ای با خود بردارید و خرید هایتان را در آن بگذارید و اگر قصد خرید نداشتید و یا کیسه پارچه ای همراه شما نبود خریدتان را در کیف خود قرار دهید .

۳- زباله هایتان را تفکیک کنید

این کار زمان زیادی از شما نمی گیرد ، زباله های تر را از زباله های خشک جدا کنید . پس از تفکیک زباله آنها را به نهادهایی که زباله های بازیافتی را جمع آوری می کند تحویل دهید . برای اینکار حتی هموطنان تهرانی می توانند نرم افزار مسترواش را دانلود و روی موبایل خود نصب کنند ، تا علاوه بر استفاده از سرویس بازیافت آنلاین از سایر خدمات مسترواش نیز از قبیل سرویس خشکشویی آنلاین و سرویس کارواش آنلاین استفاده کنند و هم با تحویل زباله های بازیافتی کیف پولشان را شارژ کنند .

حفاظت از محیط زیست با بازیافت

برای دانلود نرم افزار به سایت مسترواش مراجعه کنید .

۴-بلیط های الکترونیک دریافت کنیم

شاید این کار در نگاه اول کوچک به نظر برسد اما وقتی همه از این روش استفاده کنیم در مصرف کاغذ مقدار قابل توجهی صرفه جویی می شود .

۵-از بانکداری الکترونیک استفاده کنید

با توجه به اینکه امروزه بیشتر گوشی ها هوشمند هستند می توانید نرم افزار های بانکی را روی گوشی خود نصب کنید با این کار دیگر نیازی نیست برای هر کار کوچک به بانک مراجعه و فرم پر کنید در نتیجه هم در وقت خود صرفه جویی می کنید و هم در مصرف کاغذ .

منبع :

www.pakzi.ir

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب