از بین بردن لکه خون از لباس

از بین بردن لکه خون از لباس

از بین بردن لکه خون از لباس

از بین بردن لکه خون از لباس

یکی از لکه های سمج، لکه ی خون است که شاید بارها برای پاک کردنش به مشکل برخورده باشید. اگر در این مقاله با ما باشید متوجه می شوید که این لکه آنقدرها هم که ادعا می کند پوست کلفت نیست.

این نکته ی کلی را به یاد داشته باشید که لکه با گذر زمان تثبیت می شود. پس به محض لک شدن چیزی سریع برای پاک کردن آن اقدام کنید. حالا به سراغ از بین بردن لکه خون از لباس می رویم:

  • برای از بین بردن لکه خون از لباس حتما از آب سرد استفاده کنید. آب گرم لکه را ثابت می کند. می توانید از چند تکه یخ هم استفاده کنید. خمیر نشاسته ی ذرت با آب سرد هم معجزه می کند. می توانید خمیر را روی لکه بگذارید و بعد چند دقیقه با آب سرد بشویید. خمیر جوش شیرین و آب سرد هم همین تاثیر را دارد فقط باید بگذارید تا روی لکه خشک شود و سپس آبکشی کنید.
  • جوش شیرین را طور دیگری هم می شود به کار برد. در آب سرد حلش کنید و پارچه ی لک را چند ساعت در آن بخیسانید و بعد اگر جنس پارچه اجازه می داد آن را شسته و سفیدگری کنید.
  • اگر لکه ی پارچه خشک بود. در محلول آب سرد و ۵ گرم در لیتر نمک، آن را بخیسانید. لکه از بین می رود. در مورد پارچه ای که قابل شستشو نیست با خمیر نشاسته و آب سرد آن قسمت را خیس کنید و اجازه دهید خشک شود و سپس برس بکشید.

از بین بردن لکه خون از لباس

  • آب حاوی مواد آنزیمی هم برای پاک کردن لکه ی خشک شده به کار می رود. در این محلول پارچه را ۳۰ دقیقه قرار دهید. اگر لکه کهنه بود چندین ساعت خیس کنید و سپس آبکشی نمایید. اگر با این روش پاک نشد و جنس پارچه اجازه می داد لکه را با آب اکسیژنه و چند قطره آمونیاک خیس کنید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و بعد آبکشی کنید.
  • برای پاک کردن لکه ی خشک و سخت، در یک لیتر آب ولرم، نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق چایخوری آمونیاک بریزید. پارچه را در آن قرار دهید و به آرامی لکه را از پشت مالش دهید تا نرم شود. بعد بگذارید ۱۵ دقیقه در محلول بماند و سپس آبکشی کنید.
  • لکه ی روی الیاف مصنوعی را فقط با آب سرد بشویید. در اعمال روش های بالا باید احتیاط کنید.

راه کار ساده تر برای شما  :

استفاده از خدمات خشکشویی آنلاین مسترواش , تنها کافی است که سفارش خشکشویی لباس های خود را از طریق وب سایت مستر واش و اپلیکیشن های Android و IOS ثبت نمایید. پس از  مشخص نمودن زمان دریافت لباس ها, تیم مستر واش به آدرس شما مراجعه کرده و پس از دریافت لباس ها و تحویل آن به خشکشویی بزرگ مستر واش  پس از فرآیند خشکشویی , لباس ها به شما تحویل داده خواهد شد .

ممکن است بپسندید...

پست های محبوب